YDÜ Şampiyon

0
929

KKTCBF Commercial Insurance Basketbol Kadınlar Ligi’nde Play Off Final Serisi İkinci Maçında YDÜ Konuk Olduğu Koopspor’u 67-57 Mağlup Etti Ve Şampiyonluğa Kucaklayan Taraf Oldu
Lefkoşa Levent Koleji Spor salonunda oynanan play off serisinin ikinci maçında karşı karşıya gelen Koopspor ile YDÜ Kadın takımları arasındaki final serisinin ikinci maçında oyuna etkili başlayan taraf YDÜ oldu.
İlk 5 dakikayı 11-5 önde geçti ve üstün oyununu periyot sonuna kadar sürdürerek ilk periyotu 22-9 önde tamamladı. 2.periyotun 15.dakikasında toparlanan Koopspor skoru 29-20’ye taşıdı. İlk yarının sonunda üstünlüğü tekrar eline alan YDÜ, ilk yarıyı 39-22 önde tamamladı.
2.yarıya da etkili başlayan YDÜ Kaylı Sortori ve Ayça ile etkili oldu ve 3.periyotuda 54-36 önde tamamlayan YDÜ oldu. Son periyotta Koopspor farkı biraz eritse de YDÜ karşılaşmadan 67-57 galip ayrılarak Şampiyonluğunu ilan etti.
YDÜ takımına göre yaşça oldukça küçük oyunculardan oluşan Koopspor takımının karşılaşmada sergilediği mücadele taraflı tarafsız herkesten büyük takdir topladı.Karşılaşma sonrası şampiyon YDÜ takımına kupa ve madalyalarını Basketbol Federasyonu başkanı Ahmet Sütçü takdim etti.