Uçkan’dan Önemli Sunum

0
655

Aysel Uçkan, “ Future of Football Medicine” kongresinde çok önemli bir sunum gerçekleştirdi. Uçkan’ın, Barcelona stadyumu Camp Nou’da düzenlenen ve Barcelona, Real Madrid, Chelsea gibi dev dünya kulüplerinin de yoğun katılım gösterdikleri kongredeki sunumu büyük ilgi uyandırdı
Spor Bilimcimiz Aysel Uçkan, Barcelona’da düzenlenen ve alanında dünyanın en büyük kongresi olarak kabul edilen “ Future of Football Medicine” kongresinde çok önemli bir sunum gerçekleştirdi.
Halen, Galatasaray Spor Kulübü atletik performans departmanında görev yapan spor bilimcimiz Aysel Uçkan, Glasgow Üniversitesi’nde tamamladığı yüksek lisans tez projesi olan ve dünyada ilk kez yapılan egzersiz sırasında “CMR görüntüleme ile kalp ventriküllerinin incelenmesini” içeren projesinin sunumunu gerçekleştirdi.
Barcelona stadyumu Camp Nou’da düzenlenen ve Barcelona, Real Madrid, Chelsea gibi dev dünya kulüplerinin de yoğun katılım gösterdikleri kongredeki sunum çok büyük bir ilgi uyandırması yanında özellikle sporcu sağlığı konusunda çığır açabilecek bir proje olarak değerlendiriliyor.