Türkiye Yıldızlar Voleybol Finalleri Tamamlandı

0
247

Türkiye’nin Galatasaray, Eczacıbaşı, Vakıfbank, Halk Bankası, Ziraat Bankası, Es Spor Gelişim Akademisi, Fenerbahçe, Beşiktaş, Arkas, Bahçelievler gibi önde gelen birçok kulübün iştirak ettiği 8 gün boyunca Konya’da devam eden Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Final Grubu Müsabakaları tamamlandı
KKTC Voleybol Federasyonu Yıldız Milli Takımlarının da katıldığı şampiyona sona erdi. Yıldızlarımız Final grubu müsabakalarında toplamda oynadığı 14 karşılaşmanın 6 kazandı 8 inde mağlup oldu. Yıldız Erkek takımımız yapmış olduğu 7 karşılaşmanın 4’ünü kazandı 3’ünde mağlup oldu. Erkeklerde Final Grubu müsabakalarında 32 takım mücadele etti. Yıldız erkeklerimiz Final grubu müsabakalarında 1 galibiyet 2 mağlubiyet ile ilk 16’ya kalamadı. Daha sonra oynanan klasman müsabakalarından 4 maçın 3’ünü kazanan erkek takımımız Şampiyonayı 19. sırada tamamladı.
Erkekler gibi 32 takımın mücadele ettiği kızlar final grubu müsabakalarında kız takımımız oynadığı 7 karşılaşmanın 2 sini kazanırken, 5’inde mağlup oldu. Yıldız kızlarımız bu sonuçla şampiyonayı 22. sırada tamamladı.Yıldız Takımlarımız bu sonuçlarla bu yıl Türkiye de toplamda oynamış olduğu 22 karşılaşmanın 14’ünü kazanıp 8’inde mağlup oldu.