Şemi Kitabını Hediye Etti

0
560

Doğu Akdeniz Üniversitesi Öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Nidai Şemi “Anılardaki Efsaneler – Namık Kemal Lisesi” adlı kitabını Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Çelen Oben’e takdim etti.
Oben “Kitap Yazmak Büyük Uğraş İster”
KTSYD Başkanı Çelen Oben kabulde yaptığı konuşmada kitap yazmanın ve eskileri kitaplaştırmanın çok büyük zahmet ve emek istediğini belirterek Nidai Şemi’ye bu gayret ve çalışmasından dolayı teşekkür etti. Oben eski sportif müsabakaların çok fazla arşivinin bulunmadığına dikkat çekerek bu kitabın 1968-1978 yılları arasında yer alan etkinlikler için çok iyi bir referans olacağını söyledi.
Şemi “İki Buçuk Yıllık Bir Çalışma”
Nidai Şemi yaptığı ziyarette iki buçuk yıllık bir çalışma ve araştırmanın eseri olarak Namık Kemal Lisesi’nin 1968-1978 yılları arasında spor müsabakalarındaki başarısını kitaplaştırarak güzel bir arşiv oluşturduğunu söyledi.
Şemi bunun bir başlangıç olduğunu ve geri dönüşlerin çok olumlu olduğunu belirterek “1978 yılı sonrası için de büyük bir talep ve baskı var. Sanırım ona da yakın zamanda başlayacağım” dedi.
Gazimağusa Belediyesi’nin katkılarıyla basılan kitabın Nidai Şemi veya Gazimağusa Belediyesi’nden ücretsiz olarak temin edilebileceğini söyleyen Şemi “buradaki amacımız gelecek nesillere bir kaynak bırakmak. Bu olaydan ticari bir beklentimiz yok” dedi.