Haskasap’tan Avrupa’da Bir Başarı Daha

0
564

2018 Avrupa Drift Şampiyonası, Master Grand Prix’in İlk Yarışı Polonya’nın Plock Kentinde “The Kazimer Gorski Stadyumu”Nda Yapıldı. Yarışta Mücadele Eden Şampiyon Driftçimiz Enver Haskasap Beşinci Olmayı Başardı
Yarışta KKTC’yi temsil eden KKOK lisanslı Drift NEU pilotu Enver Haskasap, büyük bir başarıya imza atarak sıralama turlarında Nigel Colfer, Conor Shanan, gibi birçok güçlü pilotu geride bırakarak ikinci sırayı aldı. Şampiyon drift pilotu James Deane’in 97 puan ile birinciliği aldığı sıralama turlarında Haskasap 90 puan aldı.
Sıralamaların ardından yapılan ikili eşleşmelerde son sekize kalma başarısı da gösteren Haskasap çeyrek finalde güçlü rakibi Tot-Arne Kvia’ya elenerek beşinci oldu. 14 yaşındaki sürücü Conor Shanahan, yarı finalde eşleştiği Kvia’yı da eleyerek adını finale yazdırmayı başardı. Yarı finalde Dawis Karkosik ile eşleşen Deane, rakibini elemeyi başardı ve ikinci finalist oldu. Nefesleri kesen final yarışında genç yıldız ilk çıkışta kusursuz bir takip yaparken, ikinci çıkışta Deane duvara da temas ederek puan kaybetti ve elendi. Şampiyonu elemeyi başaran Conor sezonun ilk galibi olmayı başardı. Çifte KKTC şampiyonu Haskasap 2016 senesinde Avrupa Drift Şampiyonasında üçüncülük elde ederek Avrupa’da favori pilotlar arasına ismini yazdırmıştı. Bu yarışta da dünyanın en iyi drift pilotları arasında beşinci olarak bir kez daha kendini kanıtlamış oldu.