Emingil’ler Dolu Dizgin

0
656

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin organize ettiği şampiyonada ikinci yarış merhum üye Ahmet Altındağlı anısına Zet Karting tesisleri yanında hazırlanan parkurda yapıldı. Yarışı, babası Emin Emingil’in co-pilotluğunda yarışan genç sürücü Burak Emingil kazanarak art arda ikinci zaferini elde etmiş oldu

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin organize ettiği 2018 KKORD Off Road Şampiyonası’nın ikinci yarışı yapıldı. “Bu Yolun Çıkışı Var” sloganı ile Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Spor Dairesi’nin katkılarıyla organize edilen Off Road Şampionası’nda ikinci yarış, derneğin eski yöneticilerinden merhum Ahmet Altındağlı anısına yapıldı. Yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda hazırlanan hızlı ve keyifli parkura üçer kez çıkan yarışmacılar 4 sınıfta birinci olmak için yarıştılar. 3 etapta da en iyi dereceleri elde eden Burak Emingil-Emin Emingil ikilisi genel klasmanda ve Sınıf 1’de ilk sırada yer alan ekip oldular. Sezonun ilk yarışında da zirvede yer alan ikili, art arda ikinci yarışlarını kazanmayı başardılar. Yine ilk yarışta olduğu gibi ikinci yarışta da ikinci olan baba-oğul ekip, Yusuf Hüdan-Tuğkan Hüdan ikilisi oldu. İkili Sınıf 3’te ilk sırada yer alan ekip oldu. Günün üçüncüsü ise yine baba-oğul yarışan Argun Çağıl-Gökberk Çağıl ikilisi oldu. Sınıf 2’de Ahmet Esendağlı-Veli Esendağlı ikilisi ilk sırada finiş görürken, Sınıf 4’te ilk sıranın sahibi Yusuf Tosun-Mustafa Tosun ikilisi oldu.
Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Spor Dairesi’nin yanı sıra; Sağlık Bakanlığı, İtfaiye Müdürlüğü Güven Sigorta, Bigibox, KKOK, J&J Construction, Sonay Construction, Özdoğuş Yapı Market, Radyo Enerji, Galif Meyhanesi, Koyuncu Ticaret, Salise-Vasfi Akmandor, Alayköy Belediyesi ve Senova Mobilya’nın destekleri ile yapılan yarışta dereceye girenlere ödüllerini Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ve merhum Ahmet Altındağlı’nın eşi Çilem Altındağlı takdim etti.
Sınıf 1
1.Burak Emingil-Emin Emingil
2.Argun Çağıl-Gökberk Çağıl
3.Erol Ataser-Okan Ulugün
Sınıf 2
1.Ahmet Esendağlı-Veli Esendağlı
2.Raif Hacıali-Hüseyin Kansu
Sınıf 3
1.Yusuf Hüdan-Tuğkan Hüdan
2.Halil Erdoğuş-Hakan Kofalı
Sınıf 4
1.Yusuf Tosun-Mustafa Tosun
2.Sami Şenbaş-Ali Şenbaş
3.Salih Köroğlu-Yusuf Tayfur