Conifa Dünya Kupası’nda İkinci Olduk

0
709

Conifa Dünya Kupası Final Maçında Penaltılarda Karpatalya’ya 3-2 Yenilen Millilerimiz İkinci Oldu


STAD: Queen Elizabeth II Stadium, Enfield
HAKEMLER: Mark Clattenburg, Andrew Parody, Denis Perez
KKTC: Hasan Piro, Yasin Kurt, Serhan Önet, Ahmet Sönmez, Çağrı Kıral, Ünal Kaya, Fırat Ersalan, Uğur Gök, Tansel Ekingen, Halil Turan, Billy Mehmet
KARPATALYA: Fejer, Racz, Laszık, Szabo, Molnar, Baks, Sandor, Toma, Gyürki, Svedjuc, Peres

Londra’da düzenlenen Conifa Football Cup 2018 turnuvasında finalde Karpatalya ile karşılaşan milli takımımız golsüz berabere biten maçın penaltı atışları sonunda 3-2 mağlup olarak turnuvada ikinci oldu. Turnuvayı Karpatalya maçıyla açan millilerimiz turnuvanın son maçını yine Karpatalya ile yaptı.
Coşkulu bir seyirci topluluğu önünde oynanan maçta KTFF başkanı Hasan Sertoğlu, Kulüpler Birliği başkanı Kemal Köseoğlu Doğan Türk birliği yöneticileri George Ali, Mehmet Yücel ve teknik direktörü Caner Oshan, MTG başkanı Koral Bozkurt ve MTG teknik direktörü Ali Oraloğlu maçı izleyenler arasındaydı.
Spor dairesinin katkılarıyla BRT maçı canlı yayınlarken Kıbrıs’tan gelen Lefkoşa Halk Dansları ekibi maçtan önce seyircilere bir gösteri sundu.
Normal süresi 0-0 biten maçta penaltı atışlarına geçildi. Karpatalya ilk iki penaltı atışını Gyürki ve Toma’nın ayağından gole çevirdi. Billy ve Yasin takımımız adına ilk iki penaltı atışından yararlanamadı. Üçüncü ve dördüncü penaltı atışlarını bu kez Karpatalya adına Baks ve Sandor kaçırınca durum eşitlendi. Son penaltı atışlarında Svedjuk atışı gole çevirdi ancak Halil Turan son penaltı atışından yararlanamayınca Karpatalya penaltı atışlarında KKTC Milli takımını 3-2 yenerek şampiyon oldu. Maç sonunda düzenlenen törende takımlara kupa ve madalyaları Conifa yetkilileri tarafından verildi.
Üçüncülük Maçı KKTC ’li Hakemlerin
Conifa Dünya Kupası’nda maç yöneten hakemlerimizden Utku Hamamcıoğlu üçüncülük maçını yönetti.
Padania ile Székely Land karşılaşmasında orta hakem olarak görev yapan Utku Hamamcıoğlu’nun yardımcılıklarını İsfendiyar Açıksöz ve Zekai Töre yaptı. Maçın dördüncü hakemi ise Fehim Dayı.