Aysu Dursun Dünya Şampiyonu

0
760

Filipinler’de gerçekleşen 2018 NAC Univers Dünya Şampiyonası’nda ülkemiz adına mücadele eden Aysu Dursun “Bikini” kategorisinde Dünya şampiyonu olurken Sel Sarıtaş ise “Atletik” kategoride Dünya üçüncülüğünü elde etti
Ülkemizin başarılı vücut geliştirme sporcularından Aysu Dursun 2018 NAC Univers Dünya Şampiyonu olurken, Sel Sarıtaş ise NAC Universe Dünya üçüncüsü oldu.
Kuzey Kıbrıs Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu’na bağlı sporculardan oluşan takımımız Filipinler’de gerçekleşen 2018 NAC Univers Dünya Şampiyonası’nda yarıştı.
Şampiyonada ülkemizi temsil eden kafilede, Federasyon Başkanı Ali Dahlarmeroğlu, Uluslararası Hakem ve Antrenör Neval Çelebioğlu Akgürgen, sporcular Aysu Dursun ve Sel Sarıtaş yer aldı.
Sporcularımızın KKTC adına yarıştığı organizasyonda, kadınlarda Aysu Dursun “Bikini” kategorisinde 2018 NAC Dünya şampiyonluğunu elde etti.
Erkeklerde ise Sel Sarıtaş “Atletik” kategoride zorlu rakipleri karşısında 2018 NAC Dünya üçüncülüğüne ulaştı.KKTC 6 yıldır katıldığı NAC Dünya şampiyonasında ilk kez bir dünya şampiyonluğu kazandı.
Aysu Dursun Kimdir?
3 Eylül 1999 tarihinde Gazimağusa’da dünyaya geldi. Küçük yaşlardan beri çeşitli spor dallarıyla uğraştı ve en son kendini vücut geliştirme sporunda buldu. 5 yıla yakın bir süredir bu sporla uğraşıyor ve son yıllarda profesyonel olarak yapmaya başladı. İlk kez bundan 1 yıl önce yarışma kararı alan Aysu geçtiğimiz yıl Ekim ayında kendi kategorisinde KKTC Şampiyonu oldu. Sonraki 8 ay içerisinde de NAC Dünya Bikini Fitness Şampiyonluğunu, Türkiye Bikini Fitness 2’nciliğini ve bir kez daha KKTC Bikini Fitness Şampiyonluğunu elde etti.